قالب وبلاگ
به دنياي اسكيت مبين خوش آمديد
عضو تيم هيات اسكيت شهرستان دزفول بامربي گري آقاي كرمي 
توسط کاترین سلر  از مربیان کمیته ملی المپیک ایالات متحده.
مترجم :امین مهذب نیا
با هر اجرای تمرینی یک مربی باید یکسری مسائل را در نظر بگیرد بیشتر مربیان 2تا 3 مسئله را در نظر میگیرند اگر بیشتر ار 3 موضوع در یک جلسه قرار داده شود موجب تقلای زیادی میشود و بهره کار کم میشود .وقتی که یک تمرین را طرح ریزی میکنید بخشهایی از فعالیت وجود دارد که به وسیله محققان و مربیان مختلفی پیشنهاد شده مربیان میتوانند به 2 یا 3 موضوع برای تمرینات و اولویت بندی انها در یک جلسه برای بهره وری بیشتر توجه کند .
Brent rushall,frankpyke
.در تمرین برای ورزش و تناسب اندام ترتیب زیر را پیشنهاد کرده اند

 

 


2. یادگیری تکنیک و تاکنیک
یکی از مفاهیم کلیدی (توانایی یادگیری یک مهارت جدید ) خستگی در توانایی یادگیری مهارت تاثیر می گذارد بنابراین در بخشهای تمرین این مهم است که هر مهارت جدیدی یا دوباره انجام دادن آن آموخته های قبلی مهارتی در ابتدای تمرینات قرار داده شود .
بنابراین ورزشکار استراحت خود را کرده و هیچ خستگی از تمرین سراغش نمی آید .آقای بومبا گفته اند: (یادگیری زمانی موثر است که سلولهای عصبی هنوز در استراحتند ) نتیجه فرعی این جمله این است که ورزشکار باید زمانی مهارت ها را تکرار  می کند به مقدار کافی زمان حالت بازگشت به اولیه را داشته باشد در باره خستگی باقی مانده از تمرین قبلی چطور؟ باید بگوییم زمانی که شما در روز قبل تمرین سختی داشته اید و ورزشکار شما در تمرین قبلی تقلای زیادی کرده و هنوز خستگی تمرین برای فردا وجود دارد ، این نوع از خستگی ها نیز همچنین می تواند یک فاکتور در توانایی ورزشکار برای یادگیری یک مهارت موثر جدید باشد
3. تکمیل کردن تکنیک و تاکتیک
ورزشکاری که متوجه یک مهارت نشده اما شما تلاش می کنید که مهارت را بدست آورد و شاید مشابه سازی وضعیت سابقه را برایش ایجاد کنید .
این کار بهتر است در بخشهای ابتدایی تمرین اجرا شود . برای مقابله با خستگی بافتها .
به هر حال ، به گفته آقای پروفسور بومبا : اگر کامل کردن تکنیک نیازمند کار سنگین و خستگی آور است پس چنین تمریناتی ممکن است بعد از درس (بخش2)  و معمولا بعد از تمرینات سرعتی اجرا شود .
4. توسعه سرعت
فعالیتهای سرعتی از یک شدت (کیفیت) بالایی برخوردارند و معمولا زمان کمی به انجام می رسند . به خاطر اهداف این کار که باید کیفیت بالایی داشته باشد ، ورزشکار باید استراحت داشته باشد . اگر آنها تمرینات وزنه و استقامت را اول انجام دهند ، خسته خواهند شد و قادر به انجام تمرین با کیفیت که مسئله اساسی است نخواهند بود .
بنابراین موجب شکست هدف تمرین شما می شود .
بخشهای مهارتی برای آن روز اگر تمرکز تمرین روی سرعت بهینه است باید حذف شود.
5. توسعه توان
Rushall& pyke پیشنهاد کرده اند که فعالیتهایی که نیاز مند سرعت و قدرت (توان) هستند باید در مرحله بعدی قرار بگیرند در این بخش .
بعضی از فعالیتهای توان از اجزا مهارتی بالایی برخوردارند . بنابراین مطمئن شوید که وقتی آنها این فعالیت را انجام می دهد شما فاکتور خستگی آنها را تشخیص داده اید و بررسی نمود ه اید .
6. توسعه قدرت ویژه
مفهوم کلیدی دیگری قرار گرفتن هر فعالیت ای که شامل درگیری قدرت می شود بعد از تمریناتی باشد که شامل در گیری سرعت می باشد .
به گفته بومبا ( نیروهای سنگین سرعت را خراب می کند )
اگر شما سعی می کنید که اجزا قدرت خود را در یک جلسه تمرین که شامل دیگر اجزا نیز می باشد توسعه دهید . این نصیحت را می کنیم که کارهای قدرتی را در (تعداد پایین یا تکرار هایی با مقاومت بالا و استراحت کامل در بین آنها انجام دهید )(Rushul&pyke)
7. توسعه استقامت عضلانی
Rushul&pyke استقامت عضلانی را ( توانایی گروهی از عضلانی ویژه برای تحمل یک فعالیت برای یک زمان کوتاه در برابر خستگی موضعی قابل ملاحظه )
مقاومت باید به طور طبیعی متعادل شود و با تکرار ها و سطحهای متعادلی شروع شود .
وابسته به شرایط ورزشکار مانند سن و وورزش ، مقاومت در میانه باقی می ماند و حجم آن می تواند افزایش یابد .
8. توسعه استقامت هوازی
کارهای استقامتی خیلی خسته کننده است بنابراین در آخر بخش تمرینات جای می گیرد .
استثنایی هم وجود دارد . اگر ورزش شما از نوع ورزشهای استقامتی است مانند دو ماراتون – سه گانه – شنای مسافت بالا .
تا زمانیکه خستگی یک عامل محدود کننده اس این مهم است که شما بخشهای بالا را  در شروع  تمرینات استقامتی اجرا کنید .
9. Recovery  بازگشت به حالت اولیه
بازگشت به حالت اولیه یکی ازبخشهای غفلت انگیز تمرینات است . چه کار انجام دهیم برای مراحل بازگشت به حالت اولیه برای تمرینات فردا و شاید هفته های آینده .
ورزشکاران باید  به محض پایان تمرینات بدنشان را سرد کنند و از حرکات کششی استفاده کنند .
مربی باید به دقت ارزیابی کند که ورزشکارش چه کارهایی را برای بازگشت به حالت اولیه انجام می دهد .
برای تغذیه ، مادر باره منفعت جذب آب و خوردن کربوهیدرات به محض تمام شدن تمرین برای ریکاوری می دانیم .
[ سه شنبه یکم تیر ۱۳۸۹ ] [ 3:12 ] [ مبين شايان نسب ]

1-در تمام مسابقات استارت بدون حمایت گر (تخته استارت در دو و میدانی)و علامت شروع توسط تفنگ یا سوت انجام میشود.


2-در هر مسابقه در مواردی که استارت اشتباه انجام شود قاضی شرکت کنندگان را به خط شروع برمیگرداند .ورزشکاران مجداد موقعیت خود را از سر میگیرند و استارت تکرار میشود


3- اگر شرکت کننده با 2 بار اعلان نام او توسط قاضی استارت حاضر نشود بعد از یک دقیقه حذف میشود .

بخش 10:شرایط استارت

1-اعلان صدای استارت زمانی داده میشود که ورزشکاران بین دو خطی که 50 سانتی متر از هم قرار دارد مستقر باشند.موقعیت محل استارت در جلسه قبل از مسابقه تعیین میشود . 2-برای استارت های گروهی حجمی ردیفهای ورزشکاران باید تقریبا 50 سانتی متر از هم فاصله داشته باشند.ورزشکاران پشت خط استارت می ایستند استارتر با دو علامت استارت را اعلان میکند .ابتدا میگوید توجه وسپس شلیک میکند. 

 

بنا به دستور داور یک استارت در موارد زیر تکرار میشود :

الف)در استارتهای گروهی حجمی وقتی که یک ورزشکار به دلیل مکانیکی یا هر دلیل دیگری زمین میافتد ولی خود مسبب ان نیست

ب)در استارتهای گروهی وقتی که بخاطر زمین خوردن یک ورزشکار چند ورزشکار دیگر هم زمین بخورند.(البته در 130 متری اول مسابقه)

پ)وقتی که یک ورزشکار قبل از اعلان استارت حرکت کند .استارت لغو میشود و ورزشکار یک اخطارمیگیرد و بعد از سه اخطار حذف میشود .

ت)وقتی که یک خطای جدی در مسابقات 500و1000 متر رده بندی سمی فینال وفینال انجام شود که منجر به تقییر نتیجه شود با نظر سر داور باید تکرار شود .

3)برای مسابقات تایم تریل استارت باید به شکل زیر باشد :

هر دو اسکیت یا بخشی از ان باید زمین را لمس کند و نباید حرکتی کنند .لرزشهای بدی ورزشکار ایرادی ندارد .یک خط بریده بریده در 60 سانتی متری خط استارت باید کشیده شود .حداقل یکی از اسکیتهای ورزشکار باید بین دو خط قرار گیرد .اولین جنبش اسکیت باید در جهت مسابقه باشد .برای مسابقه تایم تریل استارتر اجازه رفتن را می دهد ورزشکار 15 ثانیه زمان دارد تا مسابقه را شروع کند و اگر این کار را نکند یک استارت خطا برای او ثبت میشود و.هیچ نیازی به صدای شلیک یا اعلان توجه در این نوع استارت نیست.
4-در تایم تریل های تیمی شروع با هر 3 بازیکن یک تیم و توسط اعلان توجه و شلیک تفنگ توسط استارتر انجام میشود.
5-سیستم فتو سل یا سنسور در مسابقه باید در ارتفاع 20 تا 25 سانتی متری زمین نصب شود.

[ سه شنبه یکم تیر ۱۳۸۹ ] [ 3:11 ] [ مبين شايان نسب ]
اولین کفش اسکیت توسط یه فرد بلژیکی به اسم ژوزف مرلین تو دهه ی ۱۷۰۰ میلادی اختراع شد.مرلین روی یخ خیلی خوب اسکیت میکرد و دنبال راهی بود که توی ماه های گرم تابستون هم بتونه اسکیت کنه.فکرش برای بستن چرخ های چوبی زیر کفش هاش عالی بود.اما اون با این اسکیت بارها و بارها زمین خورد...چون نه میشد ترمز گرفت و نه چرخید و ایستاد.بعد از اون سال ۱۸۱۹ تو فرانسه یه نمونه دیگه کفش اسکیت اختراع شد و بعد از اون هم سال ۱۸۲۳ یه فرد انگلیسی به اسم رابرت جان تایرز کفش اسکیت ۵ چرخه رو اختراع کرد.ولی بازهم مشکل چرخیدن و ایستادن بود.چون چرخ هاش از آهن ساخته شده بودن.تا اینکه بالاخره سال ۱۹۸۰ دو تا بازیکن هاکی به اسم های اسکات و برنان اولسن از شهر مینیاپلیس از ایالت مینه سوتا  اولین کفش اسکیت های امروزی رو ساختن.اونها برای اون کفشها اسم رولربلید rollerbalde  رو انتخاب کردن.طرح کفش اسکیت اونها مثل کفش اسکیت هاکی بود.بالاخره زمان گذشت و انواع کفش های حرفه ای اختراع شدن و اسکیت اونقدر پیشرفت کرد و به جایی رسید که این روزا یکی از  مهیج ترین ورزش های دنیاست

[ سه شنبه یکم تیر ۱۳۸۹ ] [ 3:9 ] [ مبين شايان نسب ]
برای همه ی ما پیش می آید. حتی برای آنهایی که سالهاست به ورزش کردن عادت کرده اند و از کوچکترین زمانی برای انجام تمرینات ورزشی استفاده می کنند.
ورزش می کنید و می کنید تا یک روز می رسد که می بینید دیگر نمی توانید. مشکل کجاست؟ هر کس دلیلی مخصوص خود دارد.
راه حل غلبه بر این مشکل این است که ابتدا ببینید دلیل شما برای کنار گذاشتن ورزش چه بوده است و بعد دنبال راه حلی برای آن باشید.
دلیل 1: کمبود وقت دارید
این متداول ترید دلیل افراد شمرده می شود. شما باید کار کنید، به زن و بچه و خانواده تان برسید، دوستانی هم دارید که باید به آنها سر بزنید و همراه آنها به گردش بروید. کارهای روزانه تان هیچوقت تمامی ندارد و معمولاً سر وقت باشگاه رفتنتان کارها هجوم می آورند.
چه می توانید بکنید:
برای زمان ورزش کردنتان برنامه ریزی کنید. سعی کنید به هر نحوی که شده با برنامه ریزی دقیق ساعتی هم به باشگاه رفتن در برنامه روزانه تان اختصاص دهید، مثل وقت دکتر یا کارهای دیگر که می کنید. و زمانی که این برنامه ریزی را انجام دادید، سعی نکنید آن را پشت گوش بیندازید و طبق برنامه جلو روید.
از وقت خود بهترین استفاده را ببرید. کار دومی که می توانید بکنید این است که بهترین استفاده را از زمانی که برای ورزش اختصاص داده اید ببرید. می توانید از تمرینات ترکیبی استفاده کنید. تا چند ماهیچه را در آن واحد با هم ورزش دهید.
برنامه های کوتاه مدت بریزید. اگر فقط در روز 30 دقیقه برای ورزش کردن وقت دارید، نگران نباشید. هنوز هم می توانید از این وقت استفاده ی خوبی ببرید. اما باید خوب کار کنید. حتماً لازم نیست چند ساعت در روز وقت بگذارید تا نتیجه بگیرید.
باشگاهی انتخاب کنید که در دسترستان باشد. وقتی می خواهید باشگاه ورزشی انتخاب کنید، حتماً در نظر داشته باشید که به راحتی در دسترستان باشد. می توانید یک باشگاه در سر راه کارتان انتخاب کنید.
دلیل دوم: نتیجه نمی گیرید
سه ماه است که ورزش می کنید و هیچ نتیجه ای نگرفته اید. به همین دلیل می گویی که چرا دیگر خود را اذیت کرده و به ورزش ادامه دهید و انگیزه خود را از دست می دهید. اگر دلیل شما برای کنار گذاشتن ورزش این بوده است، الان زمان این رسیده است که برنامه ورزشی خود را دوباره مرور کنید.
چه می توانید بکنید:
مربی خصوصی بگیرید. می توانید از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا او شما را راهنمایی کند. مربی خصوصی می تواند خیلی زود تغییرات لازم را در برنامه ورزشیتان داده و به شما برای گرفتن نتیجه ی دلخواه کمک کند.
هدفی واقعی داشته باشید. اگر ورزش را یک ماه پیش با وزن 200 پوند و 25% چربی آغاز کرده اید، مسلماً نمی توانید در عرض چند هفته این 25% چربی را به 10% چربی برسانید. اگر هدف بزرگی در ذهن دارید، این هدف را به اهداف کوچکتری تقسیم کنید. و خواهید دید که پیوسته تغییرات را مشاهده خواهید کرد و به اهدافتان خواهید رسید.
سالم غذا بخورید. نگاهی هم به رژیم غذاییتان بیندازید. اگر موقع تماشای تلویزیون عادت دارید یک مشت بادام هندی در دستتان باشد یا زیاد مشروب می خورید یا...دیگر از نتیجه ندادن ورزش شکایتی نداشته باشید. چون این کارها جلوی پیشرفت شما را گرفته یا حتی ممکن است چاق ترتان هم بکند. وقتی برنامه مناسب و سالمی برای غذا خوردنتان داشته باشید، خیلی زود به نتیجه خواهید رسید.
دلیل 3: در ورزش صدمه دیده اید
اگر اخیراً در ورزش به خود صدمه ای زده باشید، مطمئناً دلیلی براین می شود تا ورزش را به کل کنار بگذارید. اما نا امید نشوید و از باشگاه رفتن خودداری نکنید.
چه می توانید بکنید:
به جنبه های دیگر فکر کنید. سعی کنید تمرکز خود را روی جنبه های دیگر ورزش که فراموش کرده بودید معطوف کنید. اگر تا به حال وزنه ها با شدت می زدید و پرتاب می کردید، بیشتر مراقب باشید.
روی قسمت های دیگر بدنتان کار کنید. اگر یکی از اعضایتان مثل شانه آسیب دیده است، هنوز هم می توانید ورزش های دیگری مثلاً تمرینات مربوط به پا را انجام دهید. فقط به خودتان زمان کافی برای استراحت بدهید و حتماً به خاطر ناحیه ی آسیب دیده به پزشک مراجعه کنید.

[ سه شنبه یکم تیر ۱۳۸۹ ] [ 3:7 ] [ مبين شايان نسب ]
شاید آسان ترین، راحت ترین و ارزان ترین وسیله ای که ورزشکاران و مردم برای رفع خستگی، کسالت و به دست آوردن آرامش و راحتی از آن استفاده می کنند. آب باشد.گرفتن دوش آب گرم پس از ورزش و مسابقه، یا پس از انجام کارهای سنگین روزانه، تقریباً یک امر طبیعی و عادی است که تمام بازیکنان و افراد، آگاهانه یا بدون آگاهی از آن استفاده می کنند.

آب درمانی، یک روش عامه پسند است و به خلاف اکثر روشهای دیگر، رفع خستگی عضلانی با رضایت و خوشنودی ورزشکاران توام می شود. با تمام مزایا در مورد آب درمانی، باید گفت: با شناخت و آگاهی از تاثیرات فیزیولوژیکی و درمانی آب، به آسانی و راحتی می توان از آن استفاده کرد.

"هیدروتراپی" به معنای آب درمانی در گذشته توسط ایرانی ها، مصری ها، یونانی ها و ژاپنی ها، با توجه به خواص درمانی آب، به فراوانی مورد استفاده قرار
می گرفت. هیدروتراپی یا آب درمانی به شکل امروزی، آن را شاید بتوان مدیون دکتر"جان فلویر" انگلیسی دانست.

شاید استفاده از آب در موارد درمانی و رفع خستگی در ورزشکاران و به دست آوردن آرامشی جسمی و روحی، قدمتی معادل زندگی بشر داشته باشد.

مزایا و خصوصیات استفاده از آب درمانی برای تسکین دردها وآفرینش و آرامش، یعنی در موارد درمانی و رفع خستگی در ورزشکاران و به دست آوردن آرامش جسمانی-  روحی، متعدد است.

در دسترس بودن آن برای همه، ارزان بودن نسبت به روش های دیگر، اندازه گیری درجه حرارت آب به آسانی، سبک شدن وزن بدن در آب و عامه پسند بودن آن برای همه، از جمله مزایای آب درمانی است.

آب درمانی چگونه باعث رفع خستگی ورزشکاران می شود؟

برای شناخت و آگاهی از چگونگی عمل و علل رفع خستگی ورزشکاران، متعاقب استفاده از هیدروتراپی باید تاثیرات فیزیولوژیکی آب درمانی را نیز بررسی کرد. به طور کلی، در هنگام قرار گرفتن در آب، تغییرات زیر در بافت ها و اندام های بدن رخ می دهد:

1- افزایش درجه حرارت بدن

بر حسب میزان و مقدار گرمای آب، درجه حرارت بدن هم تغییر می کند. در اغلب موارد که درجه حرارت آب استخر بین 34 تا 37 درجه سانتیگراد باشد، دمای بافت ها و عضلات ورزشکار نیز مقداری افزایش می یابد.

2- افزایش سوخت و ساز بافت ها

در اثر افزایش حرارت بافت های مختلف بدن، میزان سوخت و ساز یا متابولیسم عمومی بافت ها نیز زیاد
می شود

3- اتساع عروق

بالا بودن حرارت آب منجر به بالا رفتن حرارت بدن و متعاقب آن، متسع شدن عروق و مویرگ ها می شود. در ضمن اتساع عروقی می تواند ناشی از افزایش سوخت و ساز سلول ها باشد که نیاز به اکسیژن اضافی و دفع بیشتر مواد حاصل از سوخت و ساز دارند.

4- افزایش جریان خون

افزایش درجه حرارت بدن موجب زیادتر شدن سوخت و ساز سلول ها می شود که برای جبران کردن این امر، بدن به افزایش جریان خون بافت ها روی می آورد.

بنابراین، میزان جریان خون نیز متعاقب قرار گرفتن در آب گرم افزایش می یابد.

5- افزایش میزان فعالیت قلب

به دنبال اتساع عروقی خونی و زیاد شدن میزان جریان خون، میزان خون وارده به قلب نیز زیادتر می شود و طبق قانون فرانگ استارلینگ (هر چه خون وارده به قلب زیادتر شود، خون خارج شده از آن نیز زیادتر می شود) میزان برون ده قلبی نیز افزایش می یابد و فعالیت قلبی هم بیشتر می شود.

به دنبال ایجاد تاثیرات فیزیولوژیکی فوق در بافت ها و اندام های بدن، یک سلسله تاثیرات درمانی در فرد مشاهده می شود

از جمله: در اثر افزایش جریان خون و بهبود وضع تغذیه در اندام ها و دفع سریع مواد زاید، گرفتگی و اسپاسم عضلات فرد، بر اثر وقوع تغییرات مذکور، این درد و ناراحتی ورزشکار از بین می رود.

به طور خلاصه می توان گفت که تاثیرات درمانی آب به واسطه اثری است که آب روی پوست بدن دارد. در آب درمانی، پوست بدن به عنوان یک عضو مهم و اساسی است، زیرا بر اثر برخورد جریان آب، گیرنده های عصبی پوست تحریک می شوند. تحریکات ایجاد شده از طریق اعصاب، بر سیستم عصبی مرکزی تاثیر می گذارند و این تاثیرات سیستم عصبی مرکزی است که باعث به وجود آمدن اثرات درمانی آب می شود.

استفاده از آب درمانی روی جریان خون، سوخت و ساز بدن، سیستم عصبی، ترکیب خون، و میزان ترشح غدد نیز تاثیر می گذارد و در نهایت، تجمع این تاثیرات روی روان فرد منعکس می شود.

موارد کاربرد آب درمانی در ورزش:

از هیدروتراپی به غیر از رفع خستگی و آرامش در ورزشکاران، در موارد دیگری نیز می توان استفاده کرد.

مهمترین کاربردهای آب درمانی شامل موارد زیر است:

به عنوان قسمتی از درمان فوری ضایعه ورزشی که باید از آب سرد با درجه حرارت حدود

برای مثال، قرار دادن مچ پا یا دست ضایعه دیده در ظرف آب سرد، باعث جلوگیری از ایجاد تورم و التهاب در موضع صدمه دیده
می شود و درد را کاهش می دهد.

2-     در درمان ضایعات ورزشی مزمن مثل کوفتگی، رگ به رگ شدن و پیچ خوردن مفاصل، التهاب و تورم تاندون یا زرد پی
می توان از آب درمانی استفاده کرد. برخی از متخصصان عقیده دارند که در هر مرحله از ضایعات سیستم عضلانی- استخوانی می توان از آب درمانی استفاده کرد. البته توصیه
می شود که در اوایل وجود ضایعه حاد و شدید، آب گرم نیز استفاده کرد.

3-      بعد از عمل جراحی در صدمات ورزشی، برای بدست آوردن دامنه حرکتی مفاصل می توان از آب درمانی استفاده کرد. از موارد مهم دیگر، کاربرد آب درمانی در ورزش برای تحرک و انعطاف پذیری در عضلات و مفاصل است. در این حالت نیز عضو مورد نظر را در یک وان یا ظرف مناسب قرار می دهیم. در صورت امکان می توان از استخر آب گرم استفاده کرد. گرمای آب باعث نرم شدن
 بافت ها و عضلات و مفاصل می شود و این

امر کیفیت انجام حرکات در عضو صدمه دیده را بهبود می بخشد.

4-     به عنوان قسمتی از برنامه آمادگی ورزشکاران هم می توان از آب درمانی استفاده کرد. منظور این است که برای گرم کردن عضلات بدن، افزایش جریان خون در بافت ها، بهبود وضع تغذیه سلول ها، قبل از شروع تمرینات و حرکات جهت تقویت و آماده کردن بدن، می توان از آب درمانی استفاده کرد.

5-     از جمله موارد دیگری که هیدروتراپی در ورزش کاربرد دارد، تمیز و برطرف کردن مواد خارجی از روی زخم ها، خراشیدگی ها، تاول ها و دیگر صدمات ورزشی است که در پوست بدن به وجود می آید.

[ سه شنبه یکم تیر ۱۳۸۹ ] [ 3:5 ] [ مبين شايان نسب ]

اقای Bill Begg یکی از مربیان برتر سرعت شش نکته مهم برای بالا بردن سرعت را موارد زیر بیان میکند:

1- پزیسیون نشست کامل ، منظور خم بودن زانوها و نشست داشتن

٢- پوش دادن به پهلو ها

٣- انتقال وزن به موقع

۴- تاب دادن بازوها

۵- برگشت به حالت اول به صورت "D"

۶- مسابقه ، برگشت سریع قدم استفاده از عضلات ران[ سه شنبه یکم تیر ۱۳۸۹ ] [ 3:1 ] [ مبين شايان نسب ]
اسكيت هاكي


[ سه شنبه یکم تیر ۱۳۸۹ ] [ 2:36 ] [ مبين شايان نسب ][ سه شنبه یکم تیر ۱۳۸۹ ] [ 2:30 ] [ مبين شايان نسب ]

بهترين چرخ اسكيت در دنيا  توسط شركت لویجینو ساخته شد

ین چرخ از نظر فني نيز مورد تاييد مربيان و ورزشكاران جهان قرار گرفت و همه رو شگفت زده كرد .

یکی از ویژگیهای ممتاز چرخهای اتم بکارگیری تحقیق و نوآوری در ساخت آنهاست در واقع آثار فعالیتهای ما در خلق محصولات با استحکام و ممتا ز کاملا قابل مشاهده است و با جدیت بسمت مرزهای نواوری حرکت میکنیم و سرعت فردا را سریعتر از امروز ممکن میسازیم و همچنین با جدیت وقدرت بسمت جلو در مسیر تکنولوژیهای نو امیخته با هنر در کامل کردن و ساختن چرخ اتم گام بر میداریم و برای اولین با ر در سا خت چرخ اتم ترکیبی چهار قسمتی چرخ سرعت را در دست تهیه داریم .

چرخ اتم آیکیو یک انقلاب در تولید چرخ های سرعت می باشد .

ترکیب و پیوند IQ با تکنولوژی RSR (RSR)Radial spine ring به شما فرصت استفاده از مرغوب ترین چرخ هایی را که تاکنون به بازار آمده است می دهد .

IQ+RSR بیشترین همبستگی برای پخش فشار و استرس در روی ارتباط قطعات را دارند و به آنها امکان می دهند که چرخ ها گرما را سریعتر منتقل کنند و همچنین مانع از بالا رفتن درجه حرارت در موقعیت های فشار و استرس زیاد می شود.

به (PUSH حلقه ای از یورتان است که به طور انقباضی عمل می کند و در هنگام انجام پوش (IQ RING -1

شما امکان احساس بی نظیری از انرژی می دهد .

پوسته خارجی چرخ آیکیو را سخت تر و پوسته داخلی را (RSR)RADIAL SPINE RINGتکنولوژی -2

نرم تر بوجود آورده است .

یا تکنولوژی حفره توخالی : ( HOLLOW CAVITY TECHNOLOGY )HCT-3

کاملا ثابت شده است تکنولوژی حفره توخالی باعث انتشار و پخش گرما می شود و در هنگام ایجاد گرما حالت الاستیک بیشتری پیدا می کند و باعث افزایش سرعت می شود . این ثابت و شناخته شده است که جنبش یورتان ها باعث گرم شدن محیط می شوند و همین جنبش است که باعث گرم شدن می شود.

تکنولوژی حفره تو خالی به دلیل حالت ارتجاعی اش باعث دو برابر شدن عمر چرخ در جاده و پیست می شود .

یا تیره پشت قسمت مرکزی و پائین چرخ است و در واقع ستون فقرات چرخ می باشد که BACK BONE-4

کمک می کند چرخ قابل استفاده شود .

یا انعکاس میانی : چرخ های اتم با انعکاس هسته ای یا میانی با تکنولوژی آیکیو ساخته REFLEX CORE-5

شده است . اگرچه این تکنولوژی قبلا در بسیاری از مسابقات جهانی پیروز شده است و این ثابت کرد که روش ما دقیق می باشد .

تا کنون ترکیبی به وجود نیامده است که خودش را مجاز به انجام چنین اجراء و حرکتی با این سطح بالا بنماید : کلید فهم این موضوع چسبندگی سیستم آیکیو می باشد . این است دلیل آنچه که

نام و نشانی جدید در چین در خلل مسابقات جهانی 2009 به جای گذاشتند . IQ1 & IQ FLY

" پیروزی بیشتر , عناوین و شکستن رکوردهای جهانی بیش از هر چرخ دیگر "

اتم آیکیو دقیقا نوع دیگری از چرخ اتم است که خلاقیت زیادی در آن به کار رفته است و در هنگام حرکت آرامش خاطر و آسودگی خیال برای شخص بوجود می آورد
[ سه شنبه یکم تیر ۱۳۸۹ ] [ 2:20 ] [ مبين شايان نسب ]

دو طرح تمرین اینتروال برای اسکیت بازان ماراتون

تمرین اول:

 • ۵ دقیقه گرم کردن درجا و سپس ۵ دقیقه اسکیت کردن
 • ۴ تا ۵ دقیقه با قدرت ۸۰ تا ۸۵ درصد خود اسکیت کنید و بین هر کدام ۳ دقیقه اسکیت کردن آرام برای ریکاوری انجام دهید
 • ۸ دقیقه استراحت
 • دو بار تمرین استقامتی با سرعت متغیر در حدود ۱۰ دقیقه و استراحت بین آن ۲ تا ۳ دقیقه
 • ۳ دقیقه استراحت
 • پنج بار ۱۰۰ متر سرعتی و استراحت بین هر کدام ۹۰ ثانیه
 • ۱۰ دقیقه سرد کردن

تمرین دوم:

 • ۵ دقیقه گرم کردن درجا و سپس ۵ دقیقه اسکیت کردن
 • ۲ دقیقه با قدرت ۹۰ در صد اسکیت کنید و بلافاصله بدون توقف فقط قدرت خود را پایین بیاورید تا حدود ۶۰ درصد در زمان ۱ دقیقه اسکیت کنید. این تمرین را ۶ تا ۸ بار تکرار کنید
 • ۵ دقیقه استراحت
 • ۳ دقیقه با قدرت ۸۰  تا ۸۵ درصد اسکیت کنید و سپس قدرت را کاهش دهید تا ۶۰ درصد در زمان ۱ دقیقه . این تمرین را ۴ تا ۶ بار تکرار کنید.
 • ۱۰ دقیقه سرد کردن
[ یکشنبه سی ام خرداد ۱۳۸۹ ] [ 1:34 ] [ مبين شايان نسب ]
تاکنون چندین بار دیدم که بچه ها می پرسند ما کدوم رشته بریم سرعت یا استقامت یا میتونیم هر دو را کار کنیم؟

کلا رشته های ورزشی به دو گروه سرعتی و استقامتی تقسیم میشوند شما هر رشته ای را که ببینید یا سرعتی است و یا استقامتی مثلا فوتبال در کل یک رشته استقامتی است ولی بسکتبال یک رشته سرعتی است این یعنی این که هر بدنی برای یک رشته مناسب است شما باید تست بدن سازی بدهید و رکورد های خود را در تست های سرعتی و استقامتی مقایسه کنید اگر در تست های سرعتی رکورد های بالا تری دارید پس شما بدن سرعتی دارید و اگر برعکس بود شما از استقامت بالایی برخوردار هستید. از مربیان رشته سرعت تقاضا دارم اول بچه ها را برای تست بدنسازی بفرستید و بعد با توجه به گزارش تست به آنها توصیه مناسب را بکنید.

اسکیت بازان عزیز سعی کنید همیشه در یک رشته فعالیت کنید و آن را پرورش دهید و به اوج برسونید. اگر به همه رشته ها بپردازید قطعا موفق نخواهید شد.

توی زندگی هم همین طور است حتما این مثل "همه کاره ی هیچ کاره" را شنیدید. سعی کنید توی یک زمینه شغلی یا تحصیلی یک فوق متخصص شوید تا این که از هر کاری یک زره بلد باشی.

ببخشید خیلی مثل مادر بزرگ ها نصیحت کردم این ها همه نظر شخصی من است و نمی شود گفت که حتما صحیح باشد فقط تجربیات من است. هر طوری که از زندگی بیشتر لذت می برید زندگی کنید و شاد باشید.
[ یکشنبه سی ام خرداد ۱۳۸۹ ] [ 1:33 ] [ مبين شايان نسب ]
[ یکشنبه سی ام خرداد ۱۳۸۹ ] [ 1:27 ] [ مبين شايان نسب ][ جمعه بیست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 19:52 ] [ مبين شايان نسب ]
BONT

در این پست با آخرینهای نوع فریم شرکت بونت و قیمت آن آشنا خواهید شد :

فریم های بونت طبق ادعای شرکت سازنده جزء سبکترین فریمهای جهان است که وزنهایی با شروع ۹۰ گرم دارد . این فریم توسط تیمهای مسابقه طرفدار شرکت تست و با توجه به پوشیده شدن قالب از Keronite در مقابل شکستن و خم شدن مقائم می باشد .

فریم نوع S_FRAME :

- سبک ترین فریم جهان با ارتفاعی کوتاه .

- سود بردن فریم از توانائی بالا در قسمت میانی

دیگر مشخصات و قیمت :

Lengths: 11.92", 12.5", 12.8", 13", 13.2", 13.5"
Wheel Size: 90mm-110mm
Material: Military Strength Magnesium
Boot Mounting: 3 Point
Axle Material: 7075 T6
Deck Height: Front 33.5 Rear 33.5 (center axle to top of frame)
Weight: 90-125 grams
Made in: Holland
Price: $299

فریم نوع SNIPER EVO IV :

اولین قاب SNIPER ساخته شده از منیزیم می باشد که شرکت BONT از سال ۲۰۰۵ موفق به سخت آن شده است .وزن این فریم برای چرخهای 100 میل 165 گرم و برای چرخهای 110 * 4 وزنی معادل 173 گرم دارد و در حال حاضر فقط همین دو سایز را دارد .

 در این فریم هم قالب از Keronite پوشیده شده است .

مشخصات دیگر و قیمت :

Lengths: 13", 13.2"
Wheel Size: 100mm-110mm
Material: Military Strength Magnesium
Boot Mounting: 2 Point
Axle Material: 7075 T6
Deck Height: Front Deck Height:  100mm 48.5mm /110mm 54.5mm. Rear Deck Height:  100mm 59mm /110mm 64.5 mm
Weight: 165-173 grams
Made in: Holland
Price: $399

 

منبع : سایت http://www.bont.com

[ جمعه بیست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 19:45 ] [ مبين شايان نسب ]

پنج شنبه 27/3/89مسابقات انتخابي نوجوانان استان خوزستان در ماده هاي 200و300و500و1000مترسرعت و امدادي درهواي بسيار گرم شهرستان اهوازبرگذارشدلازم به ذكراست كه اين مسابقات درحياط يك مدرسه وبدون هيچگونه امكانات رفاهي برگذارشد .

نفرات انتخابي دراين مسابقات قراراست درمسابقات كشوري شركت كنند.

دراين جالازم است ازمسولين برگذاري اين مسابقات كه باحداقل بضاعت توانستنداين كارراانجام دهند كمال تشكر رادارم بخصوص آقاي كرمي مسؤل هيات اسكيت ومربي پرتلاش شهرستان دزفول كه زحمات زياذي رابراي تيمش كشيد.

[ جمعه بیست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 19:23 ] [ مبين شايان نسب ]
[ جمعه بیست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 0:54 ] [ مبين شايان نسب ]

دومین دوره رقابت های لیگ اسکیت سرعت نونهالان و نوجوانان باشگاه های کشور

 در 3 مرحله ازهفتم تیرماه در تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکیت ، دومین دوره رقابت های لیگ اسکیت سرعت پسران و دختران از هفتم تیرماه در پیست آکادمی ملی مجموعه ورزشی آزادی برگزار می شود.

که در هر تیم حاضر در این رقابت ها، 12 بازیکن ، یک مربی و یک سرپرست می توانند حضور یابند و هر بازیکن در هر دوره ، میتواند در دو ماده شرکت کند.

گفتنی است که هم چنین باشگاه ها و تیم های اسکیت برای حضور در این رقابت ها می توانند به صورت آزاد با ارائه معرفی نامه،20 نفر را به کمیته لیگ معرفی كند.

منبع : سايت فدراسيون اسكيت ايران

اردوي آماده سازي تيم ملي اسکيت مردان ايران طي روزهاي 14 و 15 خرداد ماه

جاري در آکادمي اسکيت برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون اسكيت ، اين اردو به منظور آمادگي تيم ملي اسکيت مردان کشورمان به منظور شرکت در شانزدهمين دوره بازي هاي آسيايي گوانگ ژو برگزار مي شود.

شايان صباغ، ايمان زندي، محمد صالحي، امير بحريني، پوريا واحد، پوريا قاسم پور، صالح رشيدي، وحيد مير فخرديني، فرشيد شايان، هومن فهيمي و وحيد جعفري زاده نفراتي هستند که زير نظر استادي و مجيدي به تمرين مي پردازند.

گفتني است شانزدهمين دوره بازي هاي آسيايي گوانگ ژو از 12 تا 27 نوامبر 2010 ( 21 آبان ماه تا 6 اذر ماه 89) در استاديوم 80 هزار نفري در چين برگزار مي شود.

منبع:سايت فدراسيون اسكيت ايران

[ جمعه بیست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 0:35 ] [ مبين شايان نسب ]

تکنيک کراس اور(دور پله):

برای فراگيری اين تکنيک کنار ديواره پيست يا لبه پيست و يا لوله های کنار پيست مي ايستيم توجه داشته باشيد بسياری از تکنيک های اسکيت از همين کنار ديوار شروع مي شود و نمي توان يک راست آنها را در هنگام حرکت آغاز نمود.

1-     مقابل ديوار ، دو کفش خود را موازی مثل عدد 11 قرار مي دهيم.

2-    پای راست را بلند کرده و از جلوی کفش چپ عبور داده و به صورت ضربدری در آن سوی پای چپ يعني سمت چپ، پای چپ قرار مي دهيم.

3-  توجه داشته باشيد پای راست را از پاشنه وارد نمي کنيم بلکه از پنچه وارد ميکنيم.

4-   حالا پای چپ را بلند کرده و از پشت پای راست به همان صورت اول فرود مي آييم.

اين حرکت در کل باعث مي شودمقابل ديوار از راست به چپ حرکت کنيم اين قدر اين حرکت را کنار ديوار تکرار مي کنيم تا کاملا" تسلط پيدا کنيم حال از کنار ديوار به وسط زمين آماده و با تسلط شروع به زدن اين حرکت مي کنيم. البته حرکت در خط راست است يعني از پهلو حرکت مي کنيم و حرکت را کامل اجرا نمي کنيم در اصل هنوز يک گام تا کامل شدن حرکت مانده است.

حال در دور يک دايره حرکت کرده و کراس اور را به صورت کامل اجرا مي کنيم توجه داشته باشد کتف کاملا" رو به دايره بايد قرار بگيريد.

توجه : در کل حرکات اسکيت حرکت بالايي بدن يعني کتف و حرکت چرخش آن و چرخش سر تاثيرمستقيم در کامل و درست اجرا کردن حرکات دارد.

حرکت رو به عقب:

1- 8 و 7 از عقب:

ابتدا رو به ديوار مي ايستيم پا را به شکل عدد 8 در مي آوريم و همانگونه که ديوار را گرفته ايم پاها را به عقب هل مي دهيم. پا شکل 2 پرانتز رو به هم ،پاها را به عقب مي بريم و عدد 7 را با پا مي سازيم اين حرکت پايه حرکت حرکات اوليه بک است پس با تکرار اين حرکت اين مهارت تمرين مي کنيم. حرکت روبخه عقب در کل به دو صورت است دايره ای و خط مستقيم .

برای فراگيری خط مستقيم ابتدا بايد حرکت دايره ای را به خوبي ياد گرفت.

 

2- حال برای کراس اور اول حرکت پايه اي اين حرکت را آغاز مي کنيم:

توجه:کليه اين حرکات در اين وبلاگ برای سنين 3 سال طراحي شده يعني اگر سن بالاتری داريد مي توانيد از زدن بعضي حرکات صرف نظر کنيد در کل بعضي از حرکات به نظر ساده مي آيند ولي در عمل نياز به يک سری پيش نيازهايي دارند تا کامل شدن حرکت و پيش نيازها حرکت اصلي و کامل نيستند.

کنار ديوار ايستاده پاها را به صورت موازی يا 11 قرار دهيد کل حرکت رو به راست است حالا پای چپ را بلند کرده از جلوی پای راست با پاشنه عبور داده در کنار پای راست مي گذاريم به طوری که نوک چرخ اول 2 اسکيت فقط باهم تماس داشته باشند و 8 اريب مانندی را بسازند.

حال پای راست را از پشت پای چپ بيرون کشيده در کنار پای راست قرار مي دهيم به صورتي که فقط پاشنه های 2 پا با هم تماس داشته باشندو پس از آن باز حرکت را ادامه مي دهيم.

پس از تسلط در اين حرکت بدون کمک ديوار نيز اين حرکت را ادامه مي دهيم تا تسلط کامل را پيدا کنيم.: حالا بدون کمک ديوار بر روی يک نقطه ايستاده پای چپ را بلند کرده به صورت ضربدر در کنار پای راست مي گذاريم تا عدد 8 ايجاد شود پای راست را از پشت پای چپ بيرون کشيده و به صورت 8 کنار پای چپ مي گذاريم همين طور تکرار کنيد.به اين روش ، روش 8 ، 8 مي گويند. در اين حرکت اسکيت ها نبايد سر بخورد و صرفا" جهت مقدمه کامل حرکت است.

حالا ترکيبي از حرکت 7 و 8 کنار ديوار که به صورت پرانتزی بود و حرکت آخر 8 و 8 را در حرکت انجام مي دهيم.

-      ديوار را به صورت 8 هل مي دهيم پس از به عقب رفتن و موازی شدن پاها، پای چپ را به صورت ضربدر از جلوی راست عبور داده و به صورت 8 مي گذاريم و حرکت 8، 8 را درحرکت رو به عقب انجام مي دهيم اين حرکت باعث دايره شکل شدن حرکت نما مي شود.

-      توجه : در حرکت رو به عقب هميشه 2 نکته را بايد دقت کرد:

-      1-هميشه از سمت راست پشت سر را نگاه کنيد.

-      2- هميشه در حرکت رو به عقب کمر رکاملا" صاف نگه مي داريم.

حرکت اصلي کراس بک:

اين حرکت تشابه بسيار بالايي با حرکت قبلي دارد با اين تفاوت که:

1-     در آن برای شروع حرکت،  نيازی به هل دادن ديوار نيست و با هل دادن يک 8 عميق شروع به عقب رفتن مي کنيم.

2-   بعد از زدن 8 عميق پای چپ را بلند نمي کنيم بلکه با مايل کددن روی زمين از جلوی پای راست سر مي دهيم و به صورت 8 ضربدر جلوی پای راست مي اوريم.

3-  پای راست را از پشت پای چپ بيرون آورده و بازتر از 8 مي گذاريم اين حرکت بخاطر استفاده بهتر از ضربه زدن است و پا را عميق به پشت پای چپ مي کشيم.

بک مستقيم يا بک وارد:

حرکت بک مستقيم يک پيچيدگي بيشتر از بک دايره يا همان کراس بک دارد.

آن اين است که هيچ کدام از 2 پا از روی زمين بلند نمي شوند و فقط به صورت ضربدری از داخل هم عبور مي کند.

اسلالوم:

 اين حرکت اصل مانور در اسکيت است . اين حرکت تاثير بسيار زيادی در مانور و شناخت لبه­های اسکيت و چرخش سريع اسکيت دارد.

به دو صورت 2 پا و تک پا وجود دارد که در حرکت تک پای آن اسلالوم سرعتي يکي از رشته­های اصلي فری استايل است.

برای آموزش تک پا لازم است اسلالوم 2 پا را فراگرفته باشيد. اين حرکت مانند مارپيچ در اسکي است. برای شروع ابتدا مقابل ديوار بايستيد 2 پا را جفت و موازی کنارهم قرار دهيد به صورتي که زانوهايتان به هم بچسيبد حال پنجه پاها را بالا آورده به صورتي که پاها فقط روی چرخ عقب با زمين تماس داشته باشند ولي آنقدر هم بالا نباشند که فاصله بيش از 1 سانتي متر گرفته باشند( در صورتي که هم چرخهر اول تا 3 بلند شده باشند هم مماس باشند يعني در اصل وزن روی آنها نباشد.) حالا روی پاشنه بچرخانيد و يک بار به چپ و بار ديگر به راست حرکت دهيد اين حرکت را تا تسلط کامل انجام دهيد. حالا به مرکز زمين بياييد يک خط مستقيم را برای خود مشخص کنيدروی خط بايستيد و با ضربه زدن چند پا شروع به حرکت کنيد سپس پاها را به هم جفت کنيد زانوها را خم کنيد و 3 چرخ اول را سبک کنيد( همان تکنيک مقداری بلند کردن) حالا به سمت راست و چپ حرکت حرکت دهيد در اول ممکن است حرکت شما مارپيچ در نيايد ولي با کمي تمرين و پيدا کردن تسلط به صورتي مي­شويد که هم اسکيت را نيازی به بلند کردن نمي بينيد و هم حرکت شما به صورت کاملا" مارپيچ شده است. برای تسلط بيشتر اين حرکت را ميان مانع­های گذاشتيد بزنيد.

 اسلالوم تک پا:

برای فراگيری اين حرکت بايد تسلط کافي رابر روی اسلالوم 2 پا پيدا کرده باشيد. ساده­ترين نوع زدن اين حرکت اين است که پای را که مي خواهيد بالا باشد فقط به صورت 90 درجه کنار پای ديگر روی هوا قرار دهيد و با يک پای که روی زمين است پس از سرعت گرفتن هم تکنيک 2 پا را استفاده کنيد البته نوع ديگر آن اينست که پای آزاد را جلو يا پشت پای که روی زمين است تکان دهيد يا در اصل ضربه بزنيد ( روی هوا ) سعي کنيد اسلالوم تک پا را هم با 2 پای خود ياد بگيريد.

Auburn, Wa Saturday -- Novice Short/standard Medium

[ چهارشنبه بیست و ششم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 16:40 ] [ مبين شايان نسب ]
"چرخهای MPC برای سال 2010"

اخبار mpc در 23 دسامبر 2009

STORM SURGE

هنوز در چرخهای سرعت بی همتا است ، دارا بودن قدرت میل ترکیبی با آب و داشتن خاصیت آب دوستی قوی ، فرمول مسابقه ای Storm Surge به معنای اینکه چرخی می باشد که تمام تیم های حرفه ای می توانندهنگام رقابت هایشان در باران به آن اعتماد داشته باشند . در سال 2010 چرخ Storm Surge حتی بهتر هم شده است – سرعت چرخش چرخ بیشتر در روی یک توپی چرخ ( hub ) دوباره توسعه یافته و اسکیت کردن قوی در سطوح مرطوب – و داشتن یک تصویر پر رنگ مناسب .

چرخهای MPC برای سال 2010

اخبار mpc در 23 دسامبر 2009
با سال 2010 درست در نزدیکی شروع سال ، MPC چرخهای ما را براي سالي كه در حال رسيدن بود ؛ آماده و مجهز نمود ….. و سریعترین چرخها ی اسکیت سرعت هنوز نيز سریعتر خواهند رفت .
و برای هر اسکیت باز بيش از هميشه ، ما امکان انتخاب چرخ MPC مناسب و یا ترکیبی از آنها را برای به دست آوردن بهترین کارائی آسانتر نموده ایم .

توپی های جدید چرخ ( Hub )

در سال 2010 ، خط کلی توليد MPC در اطراف یک توپی جدید دوباره توسعه یافته ، ساخته خواهد شد . این توپی جدید مقاوم تر بوده ، برای تمام چرخها افزایش چرخش چرخ ( افزایش سرعت حرکت چرخ ) را فراهم خواهد نمود ، و با معرفي بعدي چرخ M -Tech که بیش از یک هاب و چرخ جداگانه ، بلكه راه حل كلي براي چرخها مي باشد واين تویی چرخ جدید در تمام انواع چرخ ها کار می کند.

علامت گذاري يا رمز گذاري رنگی

تمام چرخ های MPC در انواع FIRM , XFIRM به آسانی انتخاب شده و با سپاس از رنگ يكنواخت شکل گیری رمزگذاري رنگی ؛ تمام چرخ های FIRM دارای یک تویی چرخ ( Hub ) قرمز خواهند بود ، در حالی که كليه انواع X-FIRM دارای یک تویی سیاه رنگ هستند.

تثبيت خط توليد

با موفقیت Road War در تمام دوره ها و معرفی FIRM Road War و خارج کردن تدریجی – F , XF , Street Fight MPC خط توليد چرخ های خود را برای سال 2010 تحکیم می بخشد – دو چرخ Street Fight , Road War يكديگر را تکمیل کردند ، برای پوشش دهی برای اسکیت کردن در تمام تراک ها و جاده ها با Storm Surge اطمينان از کارائی در سطوح نمناک و مرطوب .

--> "چرخهای MPC برای سال 2010"

اخبار mpc در 23 دسامبر 2009
با سال 2010 درست در نزدیکی شروع سال ، MPC چرخهای ما را براي سالي كه در حال رسيدن بود ؛ آماده و مجهز نمود ….. و سریعترین چرخها ی اسکیت سرعت هنوز نيز سریعتر خواهند رفت .
و برای هر اسکیت باز بيش از هميشه ، ما امکان انتخاب چرخ MPC مناسب و یا ترکیبی از آنها را برای به دست آوردن بهترین کارائی آسانتر نموده ایم .

توپی های جدید چرخ ( Hub )

در سال 2010 ، خط کلی توليد MPC در اطراف یک توپی جدید دوباره توسعه یافته ، ساخته خواهد شد . این توپی جدید مقاوم تر بوده ، برای تمام چرخها افزایش چرخش چرخ ( افزایش سرعت حرکت چرخ ) را فراهم خواهد نمود ، و با معرفي بعدي چرخ M -Tech که بیش از یک هاب و چرخ جداگانه ، بلكه راه حل كلي براي چرخها مي باشد واين تویی چرخ جدید در تمام انواع چرخ ها کار می کند.

علامت گذاري يا رمز گذاري رنگی

تمام چرخ های MPC در انواع FIRM , XFIRM به آسانی انتخاب شده و با سپاس از رنگ يكنواخت شکل گیری رمزگذاري رنگی ؛ تمام چرخ های FIRM دارای یک تویی چرخ ( Hub ) قرمز خواهند بود ، در حالی که كليه انواع X-FIRM دارای یک تویی سیاه رنگ هستند.

تثبيت خط توليد

با موفقیت Road War در تمام دوره ها و معرفی FIRM Road War و خارج کردن تدریجی – F , XF , Street Fight MPC خط توليد چرخ های خود را برای سال 2010 تحکیم می بخشد – دو چرخ Street Fight , Road War يكديگر را تکمیل کردند ، برای پوشش دهی برای اسکیت کردن در تمام تراک ها و جاده ها با Storm Surge اطمينان از کارائی در سطوح نمناک و مرطوب .

[ یکشنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 23:1 ] [ مبين شايان نسب ]

http://www.uploadiran.com/files/1273985946/DSC04560-edited-2.JPG


http://www.uploadiran.com/files/1273986389/DSC00030.JPG

[ یکشنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 23:0 ] [ مبين شايان نسب ]

Hamstring

این نرمش برای بالا بردن انعطاف،  نگه داشتن و بالا آوردن پا به جلو، کاهش فشار روی کمر و افزایش قدرت در هنگام پرش برای حرکاتی چون سیت اسپین ، اسپلیت جامپ و لحظه بلند شدن پرشها استفاده می شود

Calf Complex:

این کشش برای بالا بردن قدرت پرشها و قدرت خم بودن زانوها است . مورد استفاده در حرکات رقص پا ، فرود پرشها ، پزیسیون سیت اسپین و حرکات  MIF

نرمشهای کششی تخصصی رشته اسکیت نمایشی

Ankle:

این کشش برای اجرای حرکات لبه ها و پزیسیون پای آزاد در فرودها و اسپایرالها وحرکات MIF استفاده می شود.

Waltz Jump

این پرش روی لبه خارجی از جلو بلند می شود و پس از نیم دور چرخش در هوا روی لبه خارجی از پشت روی پای مخالف فرود می آید.

 

1-     آماده سازی

چندین روش برای آماده سازی این پرش وجود دارد که آسان ترین آنها این است که چند تا کراسبک(بک کراس اور) بزنید تا سرعت بگیرید سپس به پشت روی لبه خارجی بمانید صورت به طرف بیرون دایره باشد پای آزاد کشیده پشت بدن و دستها به طرفین باز باشد مانند شکل . سپس پا ها را یه هم نزدیک هر دو زانو خم باشد پای آزاد را به جلو روی لبه خارجی روی زمین بگذارید حال پای آزاد شما پای دیگر است که باید پشت بدن قرار بگیرد دستها هم هر دو پشت بدن باشند حالا شما آماده برای بلند شدن هستید. روش دیگر این است که در ابتدا یک تری ترن LFO اجرا کنید و بعد روی پای  راست بروید و سپس ...

2-     بلند شدن

یک فشار سریع از طرف زانو پای اسکیت به قوزک و پرش کنید همین هنگام دستها را از پشت به جلو بیاورید و پای آزاد را به جلوی بدن بیاورید حال شما در مرحله پرواز هستید.

3-     پرواز

 دستها را به طرف جلوی بدن بیاورید ولی از شانه ها بالا تر نرود پا ها هر دو کشیده و باز از هم و سر بالا، زمین را نگاه نکنید.این نقطه اوج پرش شما است .حال به طرف پای آزاد چرخش کنید دستها را از هم باز کنید که این نشانه پایان چرخش شما در هوا است و حالا آماده برای فرود هستید.

4-     فرود

پای آزادتان که حالا پای فرود است را با زانوی کاملا خم روی لبه خارجی روز زمین بگذارید پای دیگر را سریع به پشت بدن ببرید و دستها همچنان در طرفین بدن باز باشد . شکل را ببینید


تکنيک هايی از اسکيت نمايشی

Attitudes

سر خوردن روی یک پا بطوری که پای آزاد در پشت بدن و با زانوی کمی خم قرار دارد. دست موافق پای آزاد کشیده بالای سرو دست دیگر در پهلوی بدن قرار دارد سر بالا و نگاه روی کف دستی که بالا است.

این حرکت را پس از کسب مهارت از پشت و با پای مخالف نیز تمرین کنید.

Ballet jump

از حالت ایستاده شروع میشود پنجه پای چپ را روی زمین بگذارید سپس روی همان پرش کنید به طوری که دست چپ به سمت بالا برود و روی همان پنجه فرود بیایید و در انتها به سمت جلو روی لبه داخلی پای راست سر بخورید.

بعد از این که مهارت کافی را بدست آوردید این پرش را در حرکت انجام دهید به طوری که از لبه خارجی پای راست به سمت عقب میروید.

Spirals

اسپایرالها میتونه از جلو یا پشت روی لبه خارجی یا داخلی روی پای چپ یا راست انجام شود .

مانند اتیتیود سر خوردن روی یک پا است ولی نکات مهم در این حرکت این است که پای آزاد باید از باسن بالا تر وپنجه پای آزاد به طرف بیرون باشد. هیچ محدودیت ديگری در مورد دستها ، سر و پای آزاد وجود ندارد.

نکته : قبل از شروع یاد گیری این حرکت، روی لبه ها مهارت کافی را بدست بیاورید.

Two Foot Spin

اگر میخواهید به سمت چپ بچرخید باید پای راست شما به سمت جلو حرکت کند و پای چپ شما به سمت عقب مانند این که میخواهید به سمت جلو و پشت همزمان هفت و هشت بزنید . وزن در پای راست باید روی پاشنه باشد و در پای چپ روی پنجه و درست همزمان هنگام چرخش وزن را بطوری که ذکر شد روی هر دو پا به یک میزان تقسیم کنید

تری ترن جلو روی لبه خارجی

هر دو زانو را خم کنید. وزن روی پای راست بوده و آماده برای فشار آوردن و رفتن روی لبه خارجی پای چپ باشید. روی لبه خارجی پای چپ سر بخورید. پای آزاد کشیده و عقب بدن باشد. زانوی پای چپ را صاف کنید و پای آزاد را به پای اسکیت نزدیک کنید.

وضعیت بدن را طوری برای چرخش آماده کنید که باسن پای چپ به سمت جلو و دست مخالف، جلوی بدن باشد. پاها به صورت T قرار دارد (ولی پای آزاد روی زمین نیست ). وزن بدن را روی پنجه پای چپ ببرید.

در این لحظه پای چپ را 180 درجه بچرخانید و به پشت روی لبه داخلی به سمت عقب حرکت کنید. پای آزاد کشیده در پشت بدن است .

در تمام مسیر، سر و نگاه شما باید به جهت حرکت باشد و نباید تغییر کند.

[ یکشنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 22:36 ] [ مبين شايان نسب ]

برنامه تمرينی برای رشته سرعت

  علامت اختصاری در برنامه وجود دارد :
LI : long interval         SI :short interva
بمعنی اسکیت کردن با وقفه کوتاه مدت و با وقفه های طولانی
هفته اول
روز اول:۶۰ دقیقه اسکیت کنید.  روز دوم : بدن سازی.  روز سوم : ۴۵ دقیقه اسکیت کنید.
روز چهارم : استراحت.  روز پنجم: ۶۰ دقیقه اسکیت.  روز ششم : بدن سازی.
روز هفتم : استراحت .
هفته دوم
روز اول:۶۰ دقیقه اسکیت کنید.  روز دوم : بدن سازی. روز سوم : ۶۰ دقیقه اسکیت کنید.
روز چهارم : بدن سازی. روز پنجم: ۹۰ دقیقه اسکیت. روز ششم : بدن سازی.
روز هفتم : استراحت .
هفته سوم
روز اول:۷۵دقیقه اسکیت کنید.  روز دوم : بدن سازی. روز سوم : LI اسکیت کنید.
روز چهارم : بدن سازی. روز پنجم: ۹۰ دقیقه اسکیت. روز ششم : بدن سازی.
روز هفتم : استراحت
هفته چهارم
روز اول:۹۰ دقیقه اسکیت کنید. روز دوم : بدن سازی. روز سوم: LI اسکیت کنید.
روز چهارم : استراحت. روز پنجم: ۶۰ دقیقه اسکیت. روز ششم : بدن سازی .
روز هفتم : استراحت .
هفته پنجم
روز اول:۶۰ دقیقه اسکیت کنید. روز دوم : SI اسکیت کنید. روز سوم : بدن سازی.
روز چهارم : اسکیت سرعتی. روز پنجم: استراحت. روز ششم : ۹۰ دقیقه اسکیت.
روز هفتم : استراحت .
هفته ششم
روز اول:۶۰ دقیقه اسکیت کنید. روز دوم : SI اسکیت کنید. روز سوم : استراحت.
روز چهارم : اسکیت سرعتی. روز پنجم: استراحت. روز ششم :اسکیت سبک ۲۰ تا ۳۰ دقیقه. روز هفتم : روز مسابقه!!!
این برنامه را آقای مارک پاول قهرمان اسکیت آمریکا پیشنهاد میکند و من کمی آن را با شرايط کنونی اصلاح کردم. امیدوارم بکار ببرید و نتیجه آن را هم ببینید.
[ یکشنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 22:35 ] [ مبين شايان نسب ]

برنامه تمرین 6 ماهه اسکيت سرعت

قبل از این که برنامه تمرین 6 ماهه را شروع کنید ، مطمئن شوید که توانایی این را دارید که یک ساعت به صورت تفریحی اسکیت کنید. این برنامه به طور معمول یک فصل مسابقات تابستانی را پوشش می دهد و طوری طراحی شده که شما را برای آخر فصل به بهترین آمادگی می رساند . نگران نباشید ساختار برنامه روی زمان و مسافت است و بهتر است شما روی سیستم اروبیک تمرکز کنید و تنظیم ضربان قلب در طی تمرین بسیار مهم   می باشد . سرعت به تدریج اضافه خواهد شد بنابر این سعی نکنید تایم خود را در هنگام تمرین همانند مسابقات پایین بیاورید.

ماه اول تا سوم

هدف : ساختن اروبیک پایه قوی و هموار و بالا بردن مهارت تکنیک پایه اسکیت

تمرینات: اسکیت کردن طولانی از 1 تا 2 ساعت به صورت سه یا چهار بار در هفته. هر تمرین را با نرمش شروع کنید و 10 دقیقه به صورت نرم و سبک برای گرم کردن اسکیت کنید و پس از اتمام تمرین هم 10 دقیقه برای سرد کردن نرم اسکیت کنید.

شدت: ضربان قلب را در 65 تا 75 در صد ماکزیمم نگه دارید.

نکته : با افرادی که از لحاظ مهارت هم سطح شما هستند تمرین کنید . به صورت صف پشت هم قرار بگیرید. از مسابقه دادن با همدیگر اجتناب کنید چون اسکیت کردن با سرعت بالا هدف تمرینی شما را خراب خواهد کرد.

ماه چهارم

هدف : افزایش سرعت و نیرو . روی اولین مسابقه فصل تمرکز کنید.

تمرینات: سه بار اسکیت کردن در هفته به مدت 30 تا 45 دقیقه و یک بار اسکیت کردن در هفته در شیب برای تقویت قوای عضلات پاها.

شدت : بال بردن ضربان تا 80 درصد. برای تمرین در شیب آرام حرکت کنید و رنج اروبیک را روی 65 تا 75 در صد نگه دارد. البته اگر می توانید و گرنه فشار را کمتر کنید. هدف بیشتر روی پاهای شماست نه ریه ها. توجه داشته باشید که حتما 15 دقیقه برای گرم کردن و 15 دقیقه برای سرد کردن بدن وقت صرف کنید.

نکته: مانند سه ماه اول تمرینات را به صورت صف دنبال هم انجام دهید و سعی کنید به نفر جلویی نزدیک شوید.

مسابقات: وارد یک مسابقه 10 کیلومتر شوید و با یک گروه شروع کنید و سعی کنید اسکیت باز جلویی را بگیرید  اگر هنوز توانایی آن را ندارید نگران نباشید با یک گروه دیگر امتحان کنید.

ماه پنجم و ششم

هدف: راه یابی به مسابقه و به جلو رفتن

تمرینات:دو تا سه بار اسکیت کردن در هفته به مدت  45 دقیقه تا یک ساعت . تا آنجا که ممکن است با بقیه تمرین کنید. یک مسابقه را شبیه سازی کنید و تمام مراحل مانند کندن ، هول دادن ، رد کردن، نفس گیری کردن و افزایش سرعت در انتهای مسیر را تمرین کنید.

شدت: تا آنجا که می توانید سریع اسکیت کنید و شدت ضربان قلب خود را به 85 تا 90 در صد برسانید.

نکته: حتما یک روز تمام را در وسط تمرینات استراحت کنید.

مسابقات: در ماه آخر شما آماده مسابقه هستید . قبل از هر مسابقه برنامه ریزی داشته باشید . می توانید در صورت امکان برنامه تمرینی 6 هفته ای را هم انجام دهید تا به آمادگی کامل برسید.

 

منبع: کتاب اینلاین اسکیت ، مارک پاول

[ یکشنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 22:34 ] [ مبين شايان نسب ]

تاریخچه اسکیت در ایران:

بعد از اين که اسکيت نه تنها در اروپا بلکه در سطح جهان شتاخته و رسميت يافت برخي از بازاريان حرفه اي ايران کم کم راه ورود کفشهاي اسکيت را به وطن باز نمودند. وبه تدريج نيز افرادي به فراگيري ورزش مذکور پرداختند که چندي بعد هم اولين پيست آن در سال 1369-1368 به نام شهيد چمران در تهران افتتاح شد بعد از آنکه باشگاه مربوطه فعاليت خود را آغاز نمود عده اي علاقه مند به ياد گرفتن اسکيت مشغول شدند وچون مردم نيز تا حدودي متوجه شدند که اسکيت ورزشي با نشاط و پر تحرک است از اين رو بنا به درخواستهاي مردمي و مساعدت دست اندرکاران ومسؤلين محترم دومين پيست هم در سال 1370-1369 در پارک ملت شروع به کار کرد تا مردم در حالت رفت و آمد اين رشته ورزشي را ببينند و بيشتر با آن آشنا شوند به اين ترتيب در طول چند سال اسکيت در تهران جاي خود را پيدا کرد گفتني است که پيستها در سطح تهران رو به ازدياد گذاشت تا اينکه باشگاه قصر يخ نيز افتتاح شد وکم کم سر آغاز آن در کل ايران به چشم ميخورد و چون ورزشي پر طرفدار و جذاب است هرکسي هر کدام از رشته هاي اسکيت را که دوست داشته باشد مي تواند انتخاب و ادامه دهد. بله افرادي که با فن وفنون اسکيت آشنا شده و توانستند تعادل خود را به راحتي روي اين کفشهاي اسکيت حفظ نمايند قادر خواهند بود به نرمي,راحتي,چابکي و نشاط وتسلط تمام اقدام به بازي کردن با اسکيت نمايند.اسکيت هاکي از سال 1374 در پارک ملت به جديت شروع به کار کرد به اين ترتيب همگام با افزايش اعضا مجمع اسکيت هم همانند ديگر هيئتهاي ورزشي به برگزار کردن مسابقه هاي اسکيت در رشته هاي مختلف کرد تا اين که بعد از اجراي چندين مسابقه قهرماني کشور در سنين مختلف بالاخره در سال 1380 با زحمات فراوان مسؤلين انجمن اسکيت اولين تيم ملي اسکيت ايران در باشگاه انقلاب  تشکيل يافت و براي نخستين بار در مسابقات آسيايي 2001 ميلادي در تايوان شرکت نمود و بعد از آن حرکتي نوين در اسکيت ايران پديدار شد امروزه ورزشکاران با علوم و فنون جديدتري آشنا ميشوند و خود را براي رقابتهاي نفس گير در عرصه هاي بين المللي آماده ميسازند و تا کنون از رشته های مختلف اسکیت برای مسابقات به کشورهای مختلف اعزام شده اند.
[ شنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 2:24 ] [ مبين شايان نسب ]
[ جمعه بیست و یکم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 14:13 ] [ مبين شايان نسب ]

[ چهارشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 17:23 ] [ مبين شايان نسب ]

[ چهارشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 16:20 ] [ مبين شايان نسب ]

موزش

حالا چه اسکیتی بخرم؟

امروزه شما با انواع مختلفی از تجهیزات اسکیت مواجه هستید ولی اگرا با آگاهی وسیله را انتخاب و خریداری کنید انتخاب مناسب تری خواهید داشت. پس بهتر است ابتدا اجزاءو انواع اینلاین اسکیت را بشناسید:

 

اجزاء اینلاین اسکیت

 

1- چکمه: چکمه ها عمدتا شامل دو نوع سخت ونرم می باشند. انتخاب این که کدام یک بهتر است به  خود شما بستگی دارد. چراکه چکمه های سخت قابلیت حمایت بهتر پا و مچ پا را داشته، تقریبا چهار سایز پا را پوشش داده و عمر طولانی تری دارند. در حالیکه چکمه های نرم، سبک بوده و قابلیت مناسبی در تبادل هوا دارند و بخوبی کیپ پا می شوند. بنابراین بهتر است هنگام خرید ابتدا هر دو را امتحان کرده و بعد انتخاب کنید .

در مورد ارتفاع ساق چکمه ها لازم به ذکر است که اسکیتهای ساق بلند بهتر از پا ها  حمایت می کنند  ولی انعطاف پذیری کمتری نسبت به اسکیتهای ساق کوتاه دارند . معمولا ارتفاع در اسکیتهای تفریحی و ماراتون بلند تر و در اسکیتهای سرعت کوتاه تر است .

2- سیستم بستها : یک سیستم بست خوب باید در حالی که هیچ فشاری روی  پا نمی آورد به خوبی از پا حمایت کند. در اسکیتهای سخت بستها باید قابل تنظیم باشند. در اسکیتهای نرم بندها ابزار اصلی هستند و در موقع خرید کاملا به آنها دقت کنید.

3- آستر: آستر در اسکیتهای سخت  قابلیت جابجایی و شستشو دارد. جنس آنها از نوعی ابر بسیار فشرده است که با یک لایه نایلون پوشیده شده است.

4- کفی : کفی برای راحتی پا طراحی شده است و یک کفی خوب از یک لایه پارچه مخملی بعنوان آستر ، یک لایه فوم با تراکم مختلف در سطوح مختلف پا ،ماده پلاستیکی در اطراف پاشنه و یک لایه پارچه تشکیل شده است.

هنگام خرید اسکیت حتما کفی آن را بیرون بکشید و آن را با کفی اسکیتهای دیگر مقایسه کنید .

لازم به ذکر است جنس آستر و کفی  در اسکیتهای  ساخت شرکتهای مختلف متفاوت میباشد .

5- فریم : فریمها در زیر چکمه قراردارند و چرخها را روی اسکیت نگه می دارند. در بیشتر اسکیتها فریم قطعه ای مجزا است که با پرچ به چکمه متصل است.

در موقع خرید اسکیت به فریم آن بسیاردقت کنید. یک فریم خوب باید چرخهایی با اندازه های مختلف را براحتی در خود جا بدهد. جنس فریمها غیر فلزی، فلز و یا ترکیبی از مواد مختلف است. جنس فریمهای پلاستیک از نایلون و مقداری رشته هایی از بافت شیشه است. فریمهای فلزی انرژی را سریعتر منتقل می کنند. اسکیت بازهای هاکی و سرعت تمایل بیشتری به استفاده از این نوع فریم دارند. فریمهای ترکیبی از ترکیب فشرده رزین داخل فایبر گلاس، کربن و پوسته های KEVLAR ساخته شده اند.

نکته قابل توجه، سختی فریم ها است برای بررسی آن چرخ جلوی اسکیت را بیرون بیاورد و سعی کنید دو ریل فریم را به هم نزدیک کنید. فریمهایی که سختی بیشتری دارند مشکل تر به هم نزدیک می شوند.

6- چرخها: چرخها از جنس اورتان( ترکیبی از پلاستیک سخت و نوعی ماده شیمیایی خاص ) است و درجه سختی آن  بر اساس دیورومتر با یک  عدد دو رقمی  مشخص می شود.

۷- توپی چرخ: توپی،  ناحیه مجزا کننده اورتان از بلبرینگ است . جنسآن از یک ماده سخت و خشک است که هنگام اسکیت کردن هیچ انعطافی از خود نشان نمیدهد که معمولی ترین آن نایلون ترموپلاستیک است اما در بعضی چرخهای مخصوص از جنس الومینیم و فیبر کربن است .

 

8- بلبرینگها : بلبرینگها درجه بندی و انواع مختلف دارند . به طور کلی اگر شما یک اسکیت با کیفیت خوب بخرید مطمعنا بلبرینگهای خوبی در آن کار گذاشته اند. درجه بندی بلبرینگها بوسیله انجمن مهندسی بلبرینگ امریکا American Bearing Engineering Commite  بوجود آمده که بر اساس میزان مقاومت لایه های داخلی ، خارجی ، ساچمه ها و پارازیت اندازه گیری شده است به صورت زیر است: Precision,semiprecision,ABEC-1,ABEC-3,ABEC-5,ABEC-7,Micro,SKF Micro

۹- سیستم راکر: وقتی چرخهارا به سیستم راکر تبدیل میکنیم تنها دو چرخ وسط روی زمین قرار می گیرد و دو چرخ عقب و جلو به اندازه 8/1 اینچ بالاتر از سطح زمین قرار می گیرند. این سیستم مخصوص اسکیت بازهای نمایشی و هاکی است که میتوانند راحتتر دور بزنند و سریع تغییر جهت دهند. توجه داشته باشید که فقط اسکیت بازهای حرفه ای از این سیستم استفاده کنند چون در ابتدا احساس ناپایداری خواهند داشت اما با کمی تمرین این احساس از بین می رود و پی به مزایای آن خواهند برد.

 

انواع اینلاین اسکیت

 

-اسکیتهای ارزان قیمت

اکثر فروشگاه ها از اسکیتهایی پر شده که تنها از تکنولژی پوسته سخت استفاده می کنند تولیدکنندگان این نوع اسکیتها از پلاستیک ارزان قیمت در چکمه و فریم استفاده می کنند و اسکیتها قادر نیستند از قوزک و مچ پا حمایت کنند همچنین دارای بلبرینگهایی با کیفیت پایین هستند وچرخها فاقد توپی می باشند نتیجتا این اسکیتها خوب چرخش نمی کنند .

توصیه من برای افرادی که می خواهند این ورزش را به صورت هوازی و یا تفریحی به طور جدی شروع کنند این است که از خرید اسکیتهای ارزان قیمت چشم پوشی کنند. سرمایه گزاری  که شما روی یک جفت اسکیت با کیفیت خوب انجام می دهید ممکن است به ظاهر چندین برابر بیشتر از رشته های ورزشی دیگر و یا عضویت در یک کلوپ ورزشی باشد ولی شما با یک جفت اسکیت خوب سالها و در هر مکانی که زمینی هموار داشته باشد می توانید اسکیت کنید.

 

اگر رشته اختصاصی خود را انتخاب کرده اید اسکیت مخصوص آن رشته را تهیه کنید:

       -اسکیتهای تفریحی      

-اسکیتهای ماراتون و بدن سازی Fitness

- اسکیتهای Aggressive  

-اسکیتهای سرعت Speed

-اسکیتهای هاکی Hockey

-اسکیتهای نمایشی Figure

امید وارم اطلاعات بالا برای کسانی که در مورد خرید اسکیت مشکل داشتند مفید واقع شود .

شاد باشید و شاد اسکیت کنید

پوزیسیون ایستادن و حرکت :

ایجاد حرکت به سمت جلو

محل : محوطه باز و صاف ولی خیلی صیقلی نباشد.

1- تمام وسایل ایمنی را ببندید.

2- با آرامش بایستید و زانو و قوزک پا را به سمت جلو خم کنید.

3- وزن را روی پای چپ انتقال دهید .

4- با پای راست ضربه بزنید و روی پای چپ سر بخورید.

5- پای راست را به زیر بدن برگردانید.

6- وزن روی پای راست

7- با پای چپ ضربه یزنید و روی پای راست سر بخورید.

8- پای چپ را به زیر بدن برگردانید.

9- سر خوردن را زمانی متوقف کنید که روی هر دو اسکیت احساس تعادل می کنید.

ترمز کردن:

موقعیت بدن و اسکیت

محل: سطح غیر سر (چمن یا فرش)

1- به جلو نگاه کنید و به شیی 2 تا3 متر جلوتر تمرکز کنید.

2- شانه ها را در جهتی که نگاه میکنید صاف نگه دارید.

3- دستهارا بالا و مقابل بدن ببرید.

4- در حالت موازی که پای راست کمی جلوتر است بایستید.

5- وزن را به پای چپ انتقال دهید و باسن را کمی پایین بیاورید.

6- پنجه پای راست را بالا بیاورید تا لنت ترمز به زمین فشار بیاورد.

7- تعادلتان را در این حالت حفظ کنید.

8- این حالت را از ابتدا چندین بار انجام دهید.

توقف کردن با ترمز

محل : سطح صاف و باز

1- تمام لوازم ایمنی را بپوشید.

2- حرکت کنید و سپس به حالت موازی بروید به طوری که پای راست کمی جلوتر باشد.

3- وزن را به پای چپ انتقال دهید و باسن را کمی پایین بیاورید.

4- پنجه پای راست را بالا بیاورید تا لنت ترمز به زمین فشار بیاورد و فشار را در انتهای اسکیت راست حس کنید.

5- متوقف شوید.

6- این تمرین را چندین بار انجام دهید و به مرور سرعتتان را افزایش دهید.

حفاظت از ورزش

کمیته ارتباط با دولت سازمان بین المللی اسکیت مواردی را برای حفاظت از ورزش و ایجاد تصور مثبت از اسکیت کردن را در جامعه توصیه میکند :
- زیبا و زیرکانه اسکیت کنید و این تصور را ایجاد کنید که یک اسکیتباز یک فرد اگاه و امن است
- با دوچرخه سوارها دریک ردیف باشید انها از این نوع ارتباط که کمتر مزاحمشان شوید لذت میبرند و اجازه دهید انها تصور کنند که با شما اصطکاکی نخواهند داشت
- حامی خوانواده ها باشید و خانوادگی اسکیت کنید مردم به این که ببینند خانواده ای دریک فعالیت با همدیگر عمل میکنند واکنش مثبت نشان میدهند همانطور که میدانید این ورزش یک فعالیت بسیار خوب خانوادگی است
- خیلی از افراد دوست دارند اسکیت کردن رایاد بگیرند پس چرا برای آموزش به انها داوطلب نمی شوید حتی به افرادی ازقبیل مسئولین جامعه
- برای اجرای قوانین جامعه کمک کنید به طوری که شما میتوانید با دپارتمان پلیس مشورت کنید که برای انجام هر برنامه ای اماده خدمت هستِید
- با پارک محل ویا مرکز اجتماعی محل تماس بگیرید انها ممکن است پشتیبان حمایت از صدمات و خطرات باشند و به شما اجازه دهند از امکانات انها استفاده کنید
- به نظم و قوانین جامعه توجه داشته باشید و لباسهایی بپوشید که دور از قوانین نباشد و در عین حال یک تصور زیبا و چهره حرفه ای را ارائه کند
- اعتماد آموزگاران را به فعالیتهای اسکیت جلب کنید و یک برنامه مدرسه ای را ارائه دهید
- پلیس خودتان باشید .

[ چهارشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 16:0 ] [ مبين شايان نسب ]
 
   این هم اسکیت کردن با پاراگلایدر

  


   تکنولوژی جدید کمپانی RAPS

 

   اسکیتی که ارتفاع آن قابل تنظیم است.

 

 

   تولیدات جدید کمپانی bont در رشته های مختلف اسکیت


   2 کفش جدید که به عرصه جهانی اسکیت وارد شدند

این اسکیت که به نام   super inline ۷۲۰ skates نام گذاری شده قابلیت اسکیت های متداول بازار را دارد .

شما با این اسکیت می توانید تمام حرکت های روبه

لوجینیو
چرخ های اسکیت مسابقه ای و تمرینی متر.هایپر.جیروو...

چرخ هایپر100میل

چرخ جیرو 100میلی مترجیرو 100میل

[ چهارشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 15:47 ] [ مبين شايان نسب ]
http://www.shirzanan.net/IMG/jpg/IMG_9056_25_.jpghttp://www.shirzanan.net/IMG/jpg/IMG_9056_29_.jpghttp://www.shirzanan.net/IMG/jpg/IMG_9056_20_.jpghttp://www.shirzanan.net/IMG/jpg/IMG_9052.jpghttp://www.shirzanan.net/IMG/jpg/IMG_9150.jpghttp://www.shirzanan.net/IMG/jpg/IMG_9056_8_.jpghttp://www.shirzanan.net/IMG/jpg/IMG_9115.jpghttp://www.shirzanan.net/IMG/jpg/IMG_9454.jpghttp://www.shirzanan.net/IMG/jpg/IMG_9700.jpghttp://www.shirzanan.net/IMG/jpg/IMG_9627.jpghttp://www.shirzanan.net/IMG/jpg/IMG_9385.jpghttp://www.shirzanan.net/IMG/jpg/IMG_9056_6_.jpghttp://www.shirzanan.net/IMG/jpg/IMG_9138_.jpg

[ چهارشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۸۹ ] [ 15:33 ] [ مبين شايان نسب ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

امکانات وب